Ražotāji

Jaunumi

Par ekoloģiskajiem izstrādājumiem mēs saucam produktus, kas taisīti no 100% dabīgām izejvielām, un tieši tādus mēs arī piedāvājam mūsu klientiem. Mūsu preču audumu sastāvā Jūs atradīsiet šādus eko materiālus: 


MERINO VILNA


Merinos ir zināmas, kā vismaigākās vilnas īpašnieces salīdzinājumā ar citām aitām.  Pateicoties ļoti plānām un vieglām šķiedrām, merīnvilna ir atzīta par vienu no maigākajām no pasaulē esošajiem vilnas veidiem. Šī vilna ir ideāli piemērota bērniem, jo absolūti nekož un nevar izraisīt kairinājumu vai diskomfortu.

Merino vilnai ir daudz labākā siltuma pret svaru  attiecība nekā jebkādai citai, jo tās smalkās šķiedrās ir mikroskopisks gaisa slānis, kas spēj ķert cilvēka ķermeņa siltumu. Pateicoties šai īpašībai, merīnvilnā būs ļoti silti, bet nebūs arī pārāk karsti (pārāk augstā temperatūrā) - šī vilna jebkuros apstākļos uzturēs komfortablo ķermeņa temperatūru, īpaši ja tiek valkāta uz kailas miesas.

Merīnvilna pat mitrā stāvoklī saglāba siltumu. Tieši šī iemesla dēļ tā tiek plaši izmantota sporta apģērbu ražošanā (palīdz sportistiem izvairīties no pārdzesēšanas pēc cītīgiem treniņiem) un autiņbiksīšu ražošanā (mitrās autiņbiksītes pat aukstā laikā paliek tādā pašā temperatūrā kā bērna ķermenis).

Līdzīgi kā lielākā vilnas veidu daļa, merīnvilna satur lanolīnu, kuram piemīt antibakteriālās un ūdens atgrūšanas īpašības. Ja Jūs lietojat vilnas autiņbiksīšu pārvalkus, Jūs varat reizi mēnesī pēc mazgāšanas mērcēt tos lanolīnā, lai uzturētu vilnas īpašības atgrūt mitrumu.

Merino vilnas izstrādājumus vēlams mazgāt ar rokām, lietojot mazgāšanas līdzekli vilnai (ūdens temperatūrai jābūt 30 gr., t.i. ūdenim jābūt siltam, nevis kārstam vai aukstam). Merino vilnu nekādā gadījumā nedrīkst žāvēt veļas mašīnā un/vai lietot centrifūgas režīmu.


KOKVILNA

Kopš seniem laikiem kokvilna tika izmantota apģērbu izgatavošanai. Mēs labi zinām un mīlām kokvilnu, jo tā neliedz mūsu ādai elpot. Šo augsti higiēnisko audumu var rekomendēt ikkatram, un īpaši tiem, kas cieš no dažāda veida alerģijām vai ādas slimībām. Un, protams, kokvilna ir ideāla jaundzimušajiem – pasaulē no tās tiek ražots milzīgs bērnu apģērbu daudzums.

Viss, kas tiek piedāvāts mūsu veikalā no kokvilnas, ir no organiskas kokvilnas. Organiskā, jeb Bio kokvilna - ir kokvilna, kas audzēta, nelietojot pesticīdus un mākslīgo mēslojumu. Organiskā kokvilna ir īpaši maiga un smuka.

Izstrādājumi no kokvilnas ir droši mazgājami veļas mazgājamajā mašīnā - iztur augstu temperatūru (40-60 grādi) un augstus izgriešanas režīmus.


ZĪDS


Zīds ir viens no izturīgākajiem un smukākajiem dabīgiem materiāliem. Zīdam piemīt unikālas dziedinošas īpašības, tas spēj ātri un efektīvi nomierināt iekaisušo ādu. Proteīniem bagātā zīda šķiedra satur 18 aminoskābes. Ādai ilgstoši saskaroties ar zīda izstrādājumiem, tā tiek barota, tādējādi aizkavējot ādas novecošanās pazīmes un uzlabojot ādas vielmaiņu. Zīda izstrādājumiem piemīt antialerģiskas īpašības un augsta elpotspēja. Pidžamas, kuru audumu sastāvā ir zīds, var palīdzēt tikt galā ar bezmiegu, jo maiga zīda pieskāriens nomierinā un relaksē.

Zīds ir lielisks audums jaundzimušajiem, jo spēj regulēt ķermeņa temperatūru un ir ļoti maigs.
 
Vēlams mazgāt izstrādājumus no zīda ar rokām, lietojot mazgāšanas līdzekli zīdam vai vilnai (ūdens temperatūrai jābūt 30 gr., t.i. ūdenim jābūt siltam, nevis kārstam vai aukstam).